190 000 osob w zamknietej becie new world

190 000 osób w zamkniętej becie New World

Wydawca: Amazon.com, Inc.
Producent: Amazon Game Studios
Data premiery: 31 sierpnia 2021
Gatunek: MMORPG

Wczoraj wspominałem o tym, że zamknięte beta testy nowej gry od Amazon ruszyły (tutaj), a już dzisiaj gra może pochwalić się rekordowymi 190 000 jednocześnie bawiących się graczy na platformie Steam. To tylko pokazuje skale tego, jak wiele osób czeka na coś nowego w gatunku gier MMORPG gdzie niemal od 18 lat króluje jeden tytuł. Oczywiście przez ten czas pojawiały się mniejsze i większe tytuły, ale żaden z nich nie zbliżył się popularnością, chociaż w niewielkim stopniu do popularności Wolrd of Warcraft.
Według SteamDB New World wczoraj osiągnęło liczbę jednocześnie grających użytkowników na poziomie 190 811. Taki wynik stawia grę na czwartym miejscu pod względem popularności na całej platformie i pozwala na wyprzedzenie takich tytułów, jak GTA V czy też Apex Legends.

Na Twitchu gra radzi sobie równie dobrze i jest obecnie drugą co do popularności grą, która zgromadziła 300 000 widownię.
Być może mamy do czynienia z pretendentem do walki o tron króla gier MMO, co osobiście uważam za niemożliwe, widząc jak wygląda New World. Nie twierdzę, że graficznie jest źle, ale przeglądając różne fora poświęcone temu tytułowi, duże grono graczy ma pretensje, że gra po pewnym czasie robi się nużąca ale to tez nie ma co się sugerować opinią innych, bo wiadomo, że za daleko się tak nie zajedzie i samemu trzeba ograć. Ja jednak wolę poczekać na premierę finalnego produktu i samemu ocenić czy gra ma szanse coś zwojować, czy jednak okaże się kolejną wydmuszką z wielomilionowym budżetem, a premiera gry zaplanowana jest już na 31 sierpnia 2021 roku.