24 sezon diablo III - wszystko co wiadomo do tej pory

24 sezon Diablo III – wszystko co wiadomo do tej pory

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Blizzard Entertainment
Data premiery: 15 maja 2012
Gatunek: Hack’n’Slash

Jeszcze nie tak dawno temu pisałem o zbliżającej się premierze 23 sezonu Diablo 3 (tutaj), a już pojawiają się informacje na temat tego, co znajdzie się w sezonie 24.
Każdy wie, jak wygląda sytuacja z sezonami w Diablo 3. Nie ma co liczyć na jakieś specjalne rewolucje, a raczej na odświeżanie starej zawartości i dodawanie niewielkiej ilości dodatków. I tak w zasadzie dzieje się od momentu wprowadzenia sezonów.
Tym razem na horyzoncie pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące 24 sezonu. Kiedy on nadejdzie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale już wiadomo co niego na temat zawartości oraz zmian w balansie, których możemy się spodziewać. Na wstępie mogę powiedzieć, że lista zmian jest znacznie mniej okazała niż w przypadku poprzednich sezonów, co może być podyktowane równoległymi pracami nad Daiblo IV.

Tak samo jak miało to miejsce w przypadku poprzednich sezonów w tym, także będzie można zdobyć unikalną ramkę na portret i zwierzaka, po ukończeniu wszystkich wyzwań 24 sezonu.
Największą nowością 24 sezonu mają być tzw. Ethereals, czyli nowy rodzaj broni, który będzie dostępny przez cały sezon. Sugerując się tym, co sam Blizzard napisał w sprawie Ethereals na swoim blogu, będzie to potężna broń, która będzie wyrzucać zestawy afiksów, jednocześnie będzie posiadać legendarną moc broni z losowej klasy oraz losową moc bierną klasy.
Poniżej zamieszczam wyszczególnione informacje dotyczące Ethereals:

– mogą być upuszczane tylko przez skrzynie, niszczone przedmioty oraz potwory,
– nie trzeba mieć maksymalnego poziomu aby móc zdobyć Ethereals,
– nie będzie możliwości pozyskania ich z Kostki Kanaiego ani od Kadali,
– częstotliwość ich wypadania można umieścić pomiędzy przedmiotami starożytnymi, a pierwotnymi,
– w danym momencie można założyć tylko jeden tego typu przedmiot,
– nie będzie możliwości ich zaklinania, farbowania, przekuwania ani sprzedaży,
– najważniejsza informacja dotyczy tego, że wszystkie Etherale nie będą przenoszone do naszej postaci po zakończeniu sezonu.

To jest chyba najbardziej licząca się zmiana nadchodzącego sezonu. Oprócz tego zmiany dotkną zapewne statystyk bohaterów oraz ich umiejętności, które pewnie zostaną wzmocnione, aby jeszcze bardziej ułatwić rozgrywkę. W moim przypadku przygoda z 24 sezonem Diablo 3 skończy się tak samo, jak w przypadku sezonu 23. Pogram chwilę, sprawdzę wszystkie nowości, nabiję kilkaset poziomów paragonu i zakończę przygodę do premiery kolejnego sezonu lub do premiery odświeżonej wersji Diablo 2, która pewnie pochłonie mnie na wiele dni, jak nie tygodni.