36 tys. grajacych jednoczesnie w it takes two

36 tys. grających jednocześnie w It Takes Two

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: Hazelight
Gatunek: TPP

It Takes Two jest grą nastawioną na kooperację. Aby zagrać w tą grę, wymagane są dwie osoby. Oprócz tego drobnego (dla mnie) mankamentu może poszczycić się także mianem najlepiej ocenianej gry 2021 roku, a jej popularność ciągle rośnie.
W tym tygodniu gra trafiła na listę bestsellerów Steam jeżeli chodzi o poziom zainteresowania, a jej szczyt przypadł na ponad 36 tysięcy jednocześnie grających osób.
Na pierwszy rzut oka może to być bardzo dobry wynik, ale jeżeli przyjrzymy się temu zjawisku bliżej, wtedy wychodzi na wierzch, że połowa z tych 36 tysięcy graczy, aż połowa grała na darmowych kontach.
Jest to klasyczne podejście producenta gry, firmy Hazelight do swoich gier kooperacyjnych. Każdy zakupiony klucz pozwala na zaproszenie do gry każdego znajomego, który nie posiada własnej kopii gry i może on z nami grać bez płacenia za oddzielną kopię gry.

Zgodnie z tym co pokazuje SteamDB, wczoraj gra It Takes Two osiągnęła 21 567 graczy jednocześnie oraz 15 872 graczy korzystających z przepustki znajomego. W sumie daje to 37 439 jednocześnie grających, ale prawie 16 000 graczy z tej liczby jest graczami darmowymi. Nie ma się co oszukiwać, gra osiągnęła sukces większy, niż przewidywali sami twórcy, a rozwiązanie z przepustką dla przyjaciela z pewnością zwiększa jej popularność.
Te cyfry pozwoliły grze na znalezienie się w liście top30 najczęściej granych gier na Steam.
Jestem ciekaw, jak długo gra będzie jeszcze w stanie utrzymywać tylu graczy przy sobie i jednocześnie zachęcić do ogrania nowych.