abandoned to nie bedzie exclusive

Abandoned to nie będzie exclusive?

Czyżby po niedawnej konferencji Microsoft i Bethesda, Sony uznało, że wydawanie gier exclusive w dłuższej perspektywie może się nie opłacać? Odkąd Microsoft pozyskał tak mocne studio, z tak potężnym portfolio i tytułami, które przyciągały przed ekrany konsol miliony graczy, Sony chyba zauważyło, że zaczyna się robić nieciekawie, biorąc pod uwagę fakt, że teraz większość gier produkowanych przez Bethesda będzie pojawiać się z pominięciem ich konsoli.
Oczywiście, żeby nie było, dla mnie, jako dla gracza jest to jak najbardziej na plus, bo oczywistym stało się to, że jeśli Sony zamierza rywalizować z Microsoftem, musi zastanowić się nad zerwaniem tradycji tworzenia gier tylko na swoją platformę. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie ma co liczyć, że za chwile zobaczymy serię God of War, Spider-Man czy The Last of Us na PC, ale na początek i taki Abandoned jest dobrym krokiem w tym kierunku.

Gra Abandoned jest grą z gatunku survival horror studia Blue Box. Tytuł docelowo miał posiadać wyłączność tylko na platformę Sony, ale jak twierdzą twórcy, w przyszłości tytuł trafi także na PC. Gra ma charakteryzować się szczegółową i realistyczną grafiką, zaimplementowanym dźwiękiem 3D i możliwością płynnej rozgrywki w rozdzielczości 4K w płynnych 60 kl./s. Jestem tylko ciekaw, jak będzie wyglądała optymalizacja i port tej gry na PC, bo akurat z tym różnie może być. Poza tym, że przedstawiciele Blue Box podali informacją o pojawieniu się tytułu na PC, na ten moment nie wiadomo nic więcej.