activision zbanowalo już niemal pol miliona oszustow

Activision zbanowało już niemal pół miliona oszustów

Przy okazji wydania najnowszej aktualizacji do Call of Duty: Warzone, Activision pochwaliło się także innym sukcesem. Do tej pory permanentnym banem zostało uraczonych niemal pół miliona graczy. Ponad 475 tysięcy graczy zasłużyło na to, żeby zostać na zawsze zbanowanymi.
Firma pochwaliła się także tym, jak walczy z oszustami i jakie czynniki wpływają na nałożenie takiego bana. Ostatnia duża fala banów miała miejsce dwa dni temu, czyli 12 kwietnia 2021 roku.
Na bana mogły narazić się także osoby handlujące kontami oraz takie, które tworzą nowe konta, aby sprzedać je z różnego typu premiami. W ramach walki z takim handlem kontami twórcy gry zablokowali 45 000 fałszywych kont, które były używane przez oszustów.

A jak Activision walczy z oszustami? W tym celu rozpoczęła się dwuetapowa weryfikacja konta, która utrudnia tworzenie wielu kont, zwiększył ilość osób odpowiedzialnych za monitorowanie i sprawdzanie bezpieczeństwa na serwerach, zwiększył także częstotliwość masowego banowania oszustów, oraz ogólnie poprawili komunikację i zintensyfikowali pracę nad aktualizacjami.
Jest to bardzo dobra informacja, mówiąca o tym, że uczciwi gracze Call of Duty: Warzone będą mieli coraz mniej powodów do narzekania i widać, że producent nie spoczął na laurach, tylko w dalszym ciągu chce karać nieuczciwych graczy, aby w jak największych stopniu pozbyć się ze swoich produkcji.