Adaptacja komputerowa

Od momentu powstania książek, później kina i kończąc na branży gier, powstały też różnego rodzaju adaptacje. Najpierw adaptacje dotyczyły książek – powstawały filmy na podstawie literatury, w drugą stronę też czasami to działało ale już nie w takim stopniu jak pierwotnym. Jeżeli chodzi o adaptacje komputerowe, to powstało ich kilkanaście. Wiele gier powstało na podstawie książek oraz filmów. Jako przykład można tutaj przytoczyć całą serię gier Star Wars czy też coś z bardziej współczesnych czasów czyli seria gier o Harrym Potterze (chociaż nie wiem czy można tą serię nazwać bardziej współczesną ponieważ pierwsze gry z serii powstały 20 lat temu – więc też kawał czasu w branży).
Gry komputerowe mają to do siebie, że mogą przyjąć dużo więcej niż papier czy taśma filmowa i twórcy gier mogą bardziej popuścić wodze fantazji przy tworzeniu gry oraz opowiedzieć dużo więcej historii i wątków pobocznych ponieważ nie ogranicza ich długość gry.

Jeżeli już o adaptacji mowa, to muszę też wspomnieć o filmowych adaptacjach gier komputerowych, które w 90% przypadków okazują się taką kaszaną, że szkoda oczu na oglądanie tego typu produkcji. Seria Tomb Raider była tak drętwa, że szkoda o tym wspominać, a filmy od pewnego niemieckiego reżysera, pominę całkowitym milczeniem.
Rozumiem to, że ciężko jest przełożyć grę na film ze względu na dużą objętość gier ale wtedy, według mnie lepiej takich tytułów nie ruszać niż robić skok na kasę i lecieć na sentymencie fanów danej gry.

Sprawdź również: