Age of Empires II Definitive Edition z trybem co-op już w tym roku

Age of Empires II: Definitive Edition z trybem co-op już w tym roku!

Wydawca: Microsoft Studios
Producent: Forgotten Empires
Data premiery: 14 listopada 2019
Gatunek: RTS

Dalszy ciąg dobrych wiadomości związanych z serią Age of Empires. Tym razem wieści dotyczą drugiej odsłony gry, a dokładniej Age of Empires II: Definitive Edition. Już w tym roku możemy spodziewać się nowego rozszerzenia do gry, która swój debiut miała 14 listopada 2019 oraz równie ciekawej nowości jaka zawita do gry w tym roku, czyli trybu kooperacji.
Microsoft nie mógł pominąć gry Age of Empires II: Definitive Edition, która po dziś, dzień jest najpopularniejszą odsłoną serii, więc nic dziwnego, że podczas prezentacji nie mogło też zabraknąć nowości przeznaczonych do tej części.

Nowe rozszerzenie będzie nosiło tytuł Dawn of the Dukes i będzie koncentrowało się na Europie Wschodniej.
Dodatek będzie zawierał nowe cywilizacje oraz nowe kampanie i będzie to bezpośrednia kontynuacja dodatku Lords of the West. Dodatek ma trafić do gry już latem więc wakacje mogą nam upłynąć pod znakiem drugiej odsłony Age of Empires.
Kolejną nowością będzie właśnie tryb kooperacji, który pojawi się w serii po raz pierwszy. Jest to z pewnością gratka dla każdego fana rozgrywki z przyjaciółmi, dzięki czemu będziemy mogli wziąć udział w bitwach historycznych wspólnie ze znajomymi. Jednak tryb kooperacji ma trafić do gry dopiero pod koniec tego roku, więc jeszcze trochę na to poczekamy, ale z pewnością będzie warto. Z okazji prezentacji Microsoft Studios na Steam wszystkie gry z serii Age of Empires zostały objęte cenami promocyjnymi, wiec jeżeli nie posiadacie jeszcze w swojej kolekcji jakiejś części, to jest to idealny moment do nadrobienia zaległości.