age of empires 3 definitive edition z nowa cywilizacja

Age of Empires 3 Definitive Edition z nową cywilizacją

Wydawca: Microsoft Studios
Producent: Forgotten Empires
Data premiery: 15 października 2020
Gatunek: RTS

Przy okazji zapowiedzi premiery czwartej odsłony jednej z najlepszych gier strategicznych, czyli Age of Empires, wydawca pochwalił się także garścią informacji na temat innych tytułów z serii. Taka sytuacja dotyczy także trzeciej odsłony serii, a dokładniej Age of Empires 3 Definitive Edition, która już w przyszłym tygodniu (13 kwietnia 2021 roku) otrzyma całkiem nową, grywalną cywilizację, a w tym roku możemy spodziewać się jeszcze nowego dodatku do gry.
Nową cywilizacją będą Stany Zjednoczone i są one uważane za całkowicie nową cywilizację, a jeszcze jedną nowością będą całkowicie nowe jednostki, jakie otrzymają gracze, decydując się na nową cywilizację. Jedną z takich jednostek są odkrywcy, a oprócz nich do gry trafi także dziewięć innych jednostek.
Do gry trafi także zupełnie nowa mechanika, która będzie odpowiedzialna za nowy system „starzenia się” cywilizacji, ale o tym jeszcze nie wiadomo zbyt dużo.

Nową cywilizację Stanów Zjednoczonych będzie można otrzymać za darmo, wykonując odpowiednie, nowe wyzwanie lub po prostu będzie można je zakupić za pośrednictwem platformy Steam. Kolejne rozszerzenie, także będzie zawierać nową cywilizację – tym razem afrykańską, ale nie ujawniono dokładnej daty premiery oraz innych nowości związanych z tą cywilizacją.