age of empires 4 ze zwiastunem rozgrywki

Age of Empires 4 ze zwiastunem rozgrywki!

Wydawca: Microsoft Studios
Producent: Relic Entertainment
Data premiery: 2021
Gatunek: RTS

Bez wątpienia ten tydzień należy do serii gier Age of Empires. Po nowościach związanych z trzecią oraz drugą odsłoną serii w końcu przyszła pora na prezentację najnowszej odsłony kultowej serii, czyli Age of Empires 4.
Podczas piątkowego pokazu Microsft Studios pochwaliło się aktualnym wyglądem nadchodzącej produkcji. Publicznie przyznano, że jedna z kampanii, jaką przyjdzie nam rozegrać, będzie w pełni poświęcona postaci Księcia Wilhelma z Normandii i jego wojnie z królem Haroldem.
W sumie w grze znajdą się aż cztery kampanie fabularne poświęcone cywilizacją Chin, Dehli Mongołów oraz właśnie Normandii. W grze znajdą się także walki na morzu, a jakby wszystkich nowości było mało, to Microsoft przygotował także prawie sześciominutowy zwiastun, który pokazuje rozgrywkę, jak będzie się prezentować w najnowszej odsłonie wyczekiwanego cyklu.

Niestety nie podano dokładnej daty premiery, ale jeżeli prace nad grą będą posuwać się dalej w takim samym tempie i nie pojawią się większe komplikacje, to tytuł powinien zadebiutować zaraz po okresie ogórkowym, czyli na jesień 2021 roku. Pora odkurzyć historyczne książki i przypomnieć sobie słabe i mocne strony konkretnych cywilizacji, aby już od początku zapewnić sobie przewagę nad innymi.
Więcej szczegółów na temat Age of Empires 4 będzie prezentowane na bieżąco, o czym będę starał się informować, jak tylko pojawią się jakieś informacje.