alan wake 2 jest juz w produkcji

Alan Wake 2 jest już w produkcji?

Jakiś czas temu pisałem na temat Alan Wake 2, że być może jest szansa na to, że kiedyś doczekamy się kontynuacji przygód pisarza. Teraz te informacje mogą się potwierdzić bowiem studio odpowiedzialne za pierwszą część, czyli Remedy właśnie potwierdziło, że projekt, który jest tworzony przy współpracy z Epic Games, wszedł do pełnej produkcji. Aktualnie studio pracuje nad dwoma grami, z czego ta druga ma być mniejszym projektem, które także weszło do fazy pełnej produkcji. Nie wiadomo jeszcze, co okaże się tym tajemniczym projektem, a jakby tego było mało to nie wiadomo czy ten główny projekt faktycznie jest długo wyczekiwaną kontynuacją Alan Wake, ale wszystko na to wskazuje.
Dla przypomnienia powiem, że studio Remedy w 2019 roku odzyskało pełne prawa do marki Alan Wake i otrzymało wsparcie finansowe od Epic (co pewnie wiąże się także z wyłącznością powstającej gry właśnie na tą platformę).

Przy okazji potwierdzenia prac nad nową grą Remedy potwierdziło także, że trwają prace nad drugą odsłoną gry Control, a same prace prowadzone są w sposób zadowalający i zgodny z planem. W najbliższym czasie możemy spodziewać się większej ilości informacji na temat powstających gier i może w końcu doczekamy się oficjalnego potwierdzenia tego, że jedną z gier, nad którą pracuje studio to właśnie Alan Wake 2.