alan wake 2 mozliwe

Alan Wake 2 możliwy!

Alan Wake 2 możliwe, a powiem nawet więcej – możliwe, że pracę nad Alan Wake 2 już trwają. Według plotek, prace nad kontynuacją mają być prowadzone przez zespół pracujący przy Control.
Prawdopodobne jest również, że gra wydawcą projektu ma być sam Epic Games, co pewnie będzie wiązało się z początkową wyłącznością kontynuacji Alan Wake na tą platformę.
W ramach przypomnienia powiem, że niespełna dwa lata temu – w 2019 roku studio Remedy wykupiło prawa wydawnicze do serii od Microsoftu. Z pewnością nie wydali oni pieniędzy po to, żeby nic nie robić dalej z kontynuacją.
Wiele przecieków wskazuje jednak na prace nad kontynuacją. Remedy niedawno potwierdziło, że pracuje nad nową grą osadzoną w uniwersum Alan Wake, ale nie podało jednoznacznie, że ma to być kontynuacja, a w tym samym czasie Epic ogłosił (w marcu 2020), że będzie odpowiedzialny za wypuszczanie nowych gier od Remedy, Inside Playdead oraz studia The Last Guardian Gen Design.

Alan Wake zadebiutował na komputerach w lutym 2012 roku, więc najwyższy czas, żeby otrzymał pełnoprawną kontynuację. Wszystko jednak zależy od tego jak dużym sukcesem będzie mogła pochwalić się gra Control, bo zainteresowanie kontynuacją Alan Wake z pewnością jest ogromne. Studząc nieco entuzjazm przypomnę, że studio Remedy znane jest też z anulowania różnych projektów nawet na zaawansowanych etapach produkcji, więc wszystko może się jeszcze zdarzyć. Ja jednak już nie mogę się doczekać więcej informacji na temat powrotu do Brigh Falls.