alan wake moze otrzymac remaster

Alan Wake może otrzymać remaster

Wydawca: THQ Nordic
Producent: Remedy Entertainment
Data premiery: 16 luty 2012
Gatunek: TPP/Survival Horror

Od premiery gry Alan Wake minęło już niemal 10 lat. Nic zatem dziwnego, że fani produkcji z utęsknieniem czekają na jakiekolwiek informacje dotyczące pełnoprawnej kontynuacji.
Czas, który minął od premiery pierwszej odsłony był dosyć burzliwy dla Remedy Entertainment, która straciła prawa do marki, więc o kontynuacji na tamten czas można było zapomnieć. Teraz sytuacja się zmieniła. Deweloper odzyskał prawa do marki, jest wspierany przez Epic Games, która prawdopodobnie jest zdecydowanie pokryć koszty produkcji – nie pozostaje więc nic innego jak tylko zakasać rękawy i brać się do pracy.
Niestety tak łatwo się tylko mówi. Jeśli ktoś z Was liczył, że za rok lub za dwa na półkach sklepowych zobaczy pełnoprawną kontynuację gry, czyli Alan Wake 2 z pewnością rozczaruję się informacją, że bardzo prawdopodobne jest to, że zanim Remedy Entertainment zabierze się do prac nad drugą odsłoną gry, najpierw skupi się na przygotowaniu remastera.

Widać więc, że moda na remastery nie mija i teraz każdy chce odświeżać swoje klasyki, nawet jeśli te nie zestarzały się tak źle i do dzisiaj potrafią cieszyć oko. Alan Wake z pewnością jeszcze będzie ogrywany na moim kanale na Youtube (na który zresztą serdecznie zapraszam) i pewnie Alan Wake Remaster, także na niego trafi. Możliwe, że wiadomość o szykowaniu remastera okaże się błędna i deweloper zaskoczy nas informacją, że pracują nad pełnoprawną odsłoną? W końcu czasami w branży zdarzają się takie przypadki. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na napływ nowych informacji na temat jednego z bardziej lubianych pisarzy gier komputerowych.