albion online z rekordowa popularnoscia

Albion Online z rekordową popularnościa!

Wydawca: Sandbox Interactive
Producent: Sandbox Interactive
Data premiery: 17 lipca 2017
Gatunek: MMORPG

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy pojawienie się jakiejś gry w sklepie Google Play lub App Store jest w stanie w znaczny sposób podnieść jej popularność, to przykład gry Albion Online będzie tego idealnym przykładem.
W marcu pisałem o nowej aktualizacji („Albion online z nową aktualizacją”) Call to Arms, która sprawiła, że liczba graczy zaczęła zbliżać się do rekordowych 140 000. Dodatkowo jakby liczba graczy nie stanowiła o sukcesie gry, to Albion Online bił także rekordy popularności na Youtube. Na samym Steam liczba graczy jednocześnie zalogowanych do gry wynosiła średnio w granicach 13 tysięcy. Sami przyznacie, że takie cyfry robią wrażenie, tym bardziej że mówimy tu o tytule darmowym i skierowanym do konkretnej grupy odbiorców.
Kiedy wszyscy pewnie myśleli, że lepiej już nie będzie – nadszedł czerwiec 2021. To właśnie 9 czerwca 2021 Albion Online zostało wydane także w wersji mobilnej. Samej premierze gry na urządzeniach mobilnych towarzyszył zabawny spot reklamowy, który możecie obejrzeć poniżej:

Na efekt nie trzeba było długo czekać i dotychczasowy rekord 140 000 graczy został pobity w błyskawicznym tempie. Nowy, dzienny rekord graczy został ustanowiony na poziomie 270 000 graczy, co jest świetnym wynikiem i chyba długo nie uda się go poprawić. Mi pozostaje tylko pogratulować sukcesu i samemu zacząć pobierać wersję mobilną gry, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które do niej trafiają.