amazon games tworzy nowe studio

Amazon Games tworzy nowe studio

Amazon jeszcze nie porzucił planów na tworzenie wysokiej jakości gier. Nic dziwnego skoro dysponuje się takimi zasobami finansowymi. Tym razem jednak Amazon Games postanowił zainwestować w bardzo doświadczonych deweloperów i tworząc nowe studio zdecydował do pracy nad kolejnymi tytułami zrekrutować twórców Rainbow Six Siege.
Do tej pory Amazon Games nadal nie ma w swoim portfolio żadnej znaczącej gry więc jest to dobry krok w kierunku zaistnienia na gamingowym podwórku.

W tym celu mają pomóc takie osoby jak:

Luc Bouchard (w Rainbow Six Siege był dyrektorem produkcji),
Xavier Marquis (w Rainbow Six Siege był dyrektorem kreatywnym),
Romain Rimokh (w Rainbow Six Siege był dyrektorem kreatywnym),
Alexandre Remy (w Rainbow Six Siege był dyrektorem marki).

Cała czwórka zmienia barwy i przenosi się z obozu Ubisoft Montreal do nowego studia Amazon Games.
Z wypowiedzi Xaviera Marquisa można wywnioskować, że decyzja o podjęciu zmiany barw była podyktowana chęcią tworzenia całkiem nowego projektu i możliwości tworzenia całkiem unikalnego doświadczenia na scenie gier wieloosobowych. Po tych słowach spokojnie można przewidzieć, na jakiego typu grach będzie skupiało się studio.

Teraz pewnie będziemy musieli poczekać trochę czasu (pewnie będzie to kilka lat), zanim zobaczymy efekty prac nowego studia. Każdy pamięta porażkę tak szumnie zapowiadanego MMO od Amazon – New World, które do tej pory było trzykrotnie wycofywane. Mając na uwadze wcześniejsze spektakularne porażki, jakie zaliczył Amazon Games, teraz może uda im się odkuć.