assassin's creed bez niektorych systemow

Assassin’s Creed bez niektórych systemów?

Możliwe, że najnowsza pełnoprawna odsłona Assassin’s Creed nie będzie posiadała części systemów, jakie mogliśmy ogrywać w poprzednich odsłonach. Jest to oczywiście tylko plotka, ale coś musi być na rzeczy, skoro wielu graczy zgłaszało wtórność produkcji oraz sztuczne wypełnianie świata gry aktywnościami pobocznymi.
Każdy, kto zetknął się z najnowszymi odsłonami serii, miewał chyba momenty, w których miał ochotę odpuścić sobie grę lub wykonywanie tych aktywności pobocznych, aby skupić się na głównym wątku. O ile na początku takie napychanie świata gry aktywnościami jest fajne, to na dłuższą metę zaczynają one męczyć i odciągać od głównego wątku gry.

Możliwe, że Ubisoft weźmie sobie do serca uwagi graczy i już w kolejnej części zrezygnuje z części mechanik, które zostały do serii wrzucone na siłę. Z jednej strony rozumiem podejście producenta, że chce dodać do gry jak najwięcej szczegółów i aktywności, aby zapewnić graczom atrakcje i zabawę na długie godziny, ale bywa tak, że takie podejście jest bronią obosieczną i przekombinowanie, zamiast pomóc może zaszkodzić.
Przez zbyt wiele wątków pobocznych dochodzi do tego, że główny wątek fabularny jest wypłaszczony i nie tak ostry jak powinien być. Niestety tak dzieje się od momentu, w którym postawiono na mieszanie się mechanik znanych z serii Far Cry z tymi z Assassin’s Creed i na odwrót.
Póki co nie wiadomo jak będzie wyglądać kolejna część zakonu Assassynów, ale możliwe, że nie zobaczymy w nich pewnych mechanik, które mogły negatywnie wpływać na rozgrywkę. Pożyjemy, zobaczymy.