assassin's creed w brazylii

Assassin’s Creed w Brazylii?

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Data premiery: 2022
Gatunek: TPP

Chociaż w najbliższych dniach możemy spodziewać się premiery pierwszego pełnoprawnego dodatku do Assassin’s Creed Valhalla, to cały czas pojawiają się informację na temat nowej odsłony serii. W zasadzie nie są to informacje, a bardziej można nazwać to plotkami.
Jeszcze niedawno pojawiły się domysły, że akcja nowej części gry może rozgrywać się w klimatach znanych z pierwszej odsłony, a dzisiaj pojawiła się wypowiedź starszego scenarzysty odpowiedzialnego za Assassin’s Creed Valhalla – Alaina Mercieca, który w swojej wypowiedzi zasugerował, że bardzo by chciał, aby akcja kolejnej części gry osadzona była w Brazylii. Jeżeli Ubisoft nie byłby za Brazylią, to chętnie widziałby akcję gry na jednej z wysp śródziemnomorskich.
Wiadomo jest, że seria ponownie przeniesie nas w czasie, ale Alain ma tyle pomysłów, że bez względu na to, jakie czasy zostaną wybrane, z pewnością będzie w stanie wymyślić odpowiednią historię.

O ile klimaty Ameryki Południowej zostały już dotknięte przy okazji Assassin’s Creed: Black Flag, to temat nie został w pełni wyczerpany i wykorzystany, więc umiejscowienie gry w Brazylii w czasach hiszpańskich konkwistadorów mogłoby poruszyć wiele ciekawych i do tej pory nieopowiedzianych historii.
Bez względu jednak na to co zostało powiedziane, jest to tylko i wyłącznie nadzieja starszego scenarzysty. Ubisoft nie podał jeszcze dokładnych informacji dotyczących nowej odsłony serii, a ja cały czas trzymam kciuki za to, aby nowa odsłona faktycznie wróciła do korzeni serii i rozgrywana była w czasach zbliżonych do pierwszej odsłony.