atari wraca do tworzenia prawdziwych gier

Atari wraca do tworzenia prawdziwych gier

Po latach dobrobytu zawsze przychodzi pora na kryzys. Ten, wiele lat temu dotknął legendarną markę Atari, która do dziś stanowi symbol elektronicznej rozrywki. Niestety kryzys toczy firmę już przeszło 20 lat i nie chce odpuścić. Firma zaczęła rozmieniać się na drobne, sprzedając swój wizerunek dla wirtualnych kasyn jednocześnie porzucając tworzenie wysokobudżetowych gier na PC i konsole na rzecz gier mobilnych.
Wszystkim złym decyzjom przyświecała chciwość, ponieważ zarząd Atari zmieniał się już kilkukrotnie, a każdy widział potencjał w grach mobilnych. Zgodnie ze wszystkimi analizami i wyliczeniami Atari doszło do wniosku, że dużo lepiej wyjdzie na rynku gier mobilnych niż na tworzeniu normalnych gier. I właśnie chyba nastąpił etap rozczarowania wynikami i zdanie sobie sprawy, że wyliczenia i analizy to jedno, a rynek i gracze, to już inna para kaloszy.
Wiadomo, że za błędy powinno się płacić i teraz przed Atari stoi diabelnie trudne wyzwanie.
Firma ogłosiła, że wraca do tworzenia wysokobudżetowych gier na PC i konsole nowej generacji, a jej pierwszego tytułu możemy spodziewać się w okolicach marca/kwietnia 2022 roku.

Nie wiadomo, czym okaże się nowy tytuł, ale wiadomo, że będzie musiał przekonać do siebie rzesze graczy, jeżeli Atari chce wrócić na ten rynek i sprawdzić, że gracze zapomną o chciwych zakusach firmy na rynki mobilne.
Ta decyzja wiąże się też z innymi aspektami dotyczącymi gier mobilnych. Chcąc skoncentrować się na nowych tytułach skierowanych na PC i konsole, Atari nie będzie mogło poświęcać uwagi i czasu na wszystkie swoje tytuły mobilne, więc wkrótce wiadomo będzie, jakie gry mobilne przestaną być wspierana, jakie tytuły zostaną sprzedane, a jakie całkowicie usunięte. Zmiany podyktowane są tym, że sytuacja finansowa, w jakiej znajduje się obecnie firma jest podobno fatalna i zmiana polityki wydawniczej ma pomóc jej stanąć na nogi. Widać, że faktycznie sytuacja nie jest kolorowa, skoro Atari postanowiło postawić wszystko na jedną kartę. Jestem ciekaw co będzie tym tytułem, jaki ma zostać wydany do kwietnia 2022 roku i pozostaje mi trzymać kciuki, aby im się udało.