back 4 blood

Back 4 Blood ze sporym zainteresowaniem graczy

Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
Producent: Turtle Rock Studios
Data premiery: 12 października 2021
Gatunek: FPS

Mało kto chyba spodziewał się tego, że gra Back 4 Blood wzbudzi takie zainteresowanie wśród graczy. Raczej niewiele mówiło się o tym tytule i od początku wiadomo, że jest on skierowany do fanów zombie i wszystkiego, co z tym związane.
Jednak na podstawie zainteresowania beta testami, które się właśnie odbywają, można śmiało stwierdzić, że gra wzbudza dużo większe zainteresowanie, niż mogłoby się wydawać. Niech o tym świadczą liczby, które prezentują się bardzo okazale. W szczytowym momencie w beta testach na Steam uczestniczyło jednocześnie prawie 100 tysięcy graczy. Wśród nich zdecydowana większość to osoby, które zdecydowały się zakupić grę w przedsprzedaży, bowiem dostawali oni wtedy możliwość uczestnictwa w zamkniętych beta testach. Oprócz nich w testach mogli brać udział osoby, które zostały specjalnie rozlosowane i otrzymały zaproszenia do tych testów.

Pytanie tylko, jak liczba osób biorących udział w beta testach przełoży się na końcowy sukces gry, bo nie ma się co oszukiwać, że Back 4 Bood nie jest najbardziej oczekiwaną grą tego roku i myślę, że gdyby nie zamknięte beta testy jej premiera przeszłaby bez echa. Dlatego właśnie bardzo ciekawi mnie jakie oceny gra będzie zbierać już po premierze i będzie w stanie zainteresować mnie tematyką zombie podobnie jak miało to miejsce w przypadku Dying Light, które pokazało, jak powinny wyglądać gry o zombie.