baldur's gate 3 nie wyjdzie w tym roku

Baldur’s Gate 3 nie wyjdzie w tym roku

Wydawca: Larian Studios
Producent: Larian Studios
Data premiery: 2022
Gatunek: RPG

Choć Baldur’s Gate 3 dostępne jest na platformie Steam już od października 2020 we wczesnym dostępie, gdzie twórcy udostępnili graczom pierwszy akt, to niestety nie mam dobrych informacji.
Swen Vincke nadzorujący prace nad grą w jednym z ostatnich wywiadów oświadczył, że jego zespół robi wszystko, aby gra była gotowa do premiery na przyszły rok i z całą pewnością nie zadebiutuje w tym roku. Po takiej wypowiedzi zacząłem wątpić w to, że premiera Baldur’s Gate 3 odbędzie się nawet w przyszłym roku. Rozumiem też presję, z jaką mierzy się studio, zabierając się za stworzenie kontynuacji tej legendarnej serii.

W tej chwili Larian Studio dodaje patche, poprawki i update do gry z wczesnego dostępu. Pewnie te same zmiany implementowane są także do całej produkcji – w końcu gra udostępniona we wczesnym dostępie ma na celu zniwelowanie ilości błędów, które mogą pojawić się po premierze. Dla mnie twórcy gry mogą robić tą grę nawet przez najbliższe 2-3 lata, ale pod warunkiem, że w dniu premiery będziemy mieli do czynienia z równie solidnym tytułem co druga odsłona serii i chociaż częściowo trzeciej odsłonie uda się zbliżyć do legendy drugiej odsłony (pierwsza zapoczątkowała cykl, ale jednak to dwójka sprawiła, że seria zapisała się na stałe w historii gier RPG).