bany w call of duty warzone

Bany w Call of Duty Warzone

Wydawca: Activision Blizzard
Producent: Raven Software
Data premiery: 10 marzec 2020
Gatunek: FPS

Oszuści to plaga wszystkich gier nastawionych na rywalizację online. Nie inaczej jest w przypadku Call of Duty: Warzone. Twórcy z Raven Software za pośrednictwem Tweetera poinformowali, że w ostatnim czasie zbanowali już 13 000 kont, którymi posługiwali się oszuści.
Podane informacje pokrywają się z obietnicami wydawcy, którzy zapewniali, że zamierzają przyjrzeć się fali oszustów i coś z tym zrobić. Jak widać, dotrzymali słowa. Nie podano dokładnie, z jakiego okresu pochodzą te bany, ale takiej fali banów możemy się spodziewać częściej (zgodnie z tym co zapowiedzieli przynajmniej co miesiąc).

Deweloperzy podzielili się również informacją, że nie koncentrują się tylko na oszusach, ale mają na uwadze także tych, którzy dostarczają oprogramowanie pozwalające na oszukiwanie.
Warto tutaj przypomnieć, że od momentu premiery gry deweloper zobowiązał się do cotygodniowych aktualizacji zabezpieczeń oraz ulepszeniu mechanizmu raportowania w grze. Po dodaniu dwuetapowego uwierzytelniania konta posypało się 180 000 banów, które dotyczyły podejrzanych kont. Jestem za każdym sposobem walki z oszustami, ale pod warunkiem, że rykoszetem nie dostaną uczciwi gracze. Czasami taka walka przypomina trochę walkę z wiatrakami, bo na jednego wykrytego i zbanowanego oszusta pojawia się 5 innych, ale mimo wszystko należy z tym walczyć i widać, że deweloperzy z Raven Software robią, co mogą.