battlefield 2042 - testy techniczne zaliczaja opoznienie

Battlefield 2042 – testy techniczne opóźnione

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA DICE
Data premiery: 22 październik 2021
Gatunek: FPS

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że najnowsza odsłona Battlefield 2042 będzie osadzona w przyszłości i nie będzie posiadać trybu dla pojedynczego gracza. Przez taką decyzję pewnie straciła ona kilka tysięcy potencjalnych nabywców, ale dzięki temu deweloperzy z EA DICE będą mogli bardziej przyłożyć się do trybu multiplayer.
Niestety zapowiedziane na lipiec testy techniczne, w których udział mogli wziąć też gracze, zostały przesunięte na drugą połowę lata (dokładna data nie została ujawniona).
Winne temu wszystkiemu są crossowe rozgrywki pozwalające na grę użytkownikom wielu platform na jednych serwerach. Temat wydaje się być prosty, jak się o nim mówi, ale technicznie jest to piekielnie trudne do połączenia, no bo jak zbalansować rozgrywkę dla użytkowników PC i konsol, zachowując jednocześnie odpowiedni balans rozgrywki?

Testy techniczne będą dostępne tylko dla ograniczonej liczby graczy, którzy zdecydują się podpisać stosowne papiery i umowy wiążące do zachowania poufności i zakazujące udostępniania danych z zamkniętych testów na zewnątrz, co wydaje się logiczne. Raczej wątpię, żeby przesunięcie testów technicznych wpłynęło na opóźnienie premiery gry, ale nie wiadomo, co w trakcie tych testów może wyjść na światło dzienne. Mam jednak nadzieję, że nie pojawią się problemy techniczne, które sprawia, że gra zaliczy roczną obsuwę, ale nie można tego wykluczyć, bo w końcu crossplay jest czymś nowym i nie do końca ta technologia została jeszcze dopracowana.