battlefield 3 z trybem battle royale

Battlefield 3 z trybem Battle Royale

Wydawca: EA DICE
Producent: Electronic Arts Inc.
Silnik: Frostbite
Data premiery: 25 październik 2011
Gatunek: FPS

Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy, że społeczność skupiona wokół starszych odsłon serii Battlefield nadal funkcjonuje i ma się całkiem dobrze. Właśnie dotarła do mnie informacja, że do Battlefield 3 zmierza całkiem nowa modyfikacja, która wprowadzi do gry tryb battle royale.
W czasie gdy wszyscy fani serii oczekują na oficjalną prezentację Battlefield 6, o której pisałem wcześniej (dokładnie tutaj), grupa moderów KVN intensywnie pracuje nad wprowadzeniem nowego trybu do niemal 10-letniej produkcji, co świadczy tylko o tym jak dobry jest to tytuł, skoro przez tyle lat potrafi przyciągać przed ekran rzesze graczy i jednocześnie sprawić, że chce im się ją ulepszać.

Dokładna data debiutu modyfikacji nie została ujawniona, ale na horyzoncie zaczyna majaczyć oficjalne ogłoszenie prac nad tym trybem.
Koniecznie muszę tutaj dodać, że aby móc zagrać w trybie battle royale (gdy ten już zadebiutuje) koniecznym będzie posiadanie oryginalne kopii gry, więc piraci proszeni są o kupno legalnej wersji gry, która dzisiaj kosztuje pewnie śmieszne pieniądze.
Sam mod nie będzie ograniczał się tylko do dodania do gry opcji zrzutu graczy na mapę. Twórcy moda opracowują na nowo mechaniki zdrowia, pancerza, wskrzeszania oraz sklepów z bronią. W grze pojawi się także system pingów dla kilkuosobowych drużyn.

Niewiadomą pozostaje kwestia dostępnego uzbrojenia, ale raczej pewne jest to, że w trybie battle royale nie znajdziemy pełnego arsenały znanego z podstawowej wersji gry. W kwestii arsenału jedną wiadomą jest to, że w grze znajdziemy bronie przydzielone do trzech różnych grup. Od słabych po te najpotężniejsze, które oczywiście będą najtrudniej dostępne.

Choć premiera moda nie została jeszcze zapowiedziana, nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty rozpoczęcia testowania moda, to chyba każdy fan Battlefield 3 może już zacierać ręce i cierpliwie czekać na jego debiut.