battlefield 6 z dronami i robotami

Battlefield 6 z dronami i robotami?

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA DICE
Data premiery: 2021
Gatunek: FPS

Najnowszy wyciek dotyczący najnowszej odsłony serii Battlefield sugeruje, że akcja gry może rozgrywać się w nieco futurystycznych klimatach. O ile kolejna część serii Call of Duty może rozgrywać się w alternatywnej rzeczywistości dotyczącej 2 Wojny Światowej, tak w Battlefield 6 istnieje szansa na pojawienie się dronów oraz robotów.
Przeciek pochodzi z oficjalnego profilu Toma Hendersona, który pracował już przy wcześniejszych projektach powiązanych z serią. Wyjawił on, że akcja Battlefield 6 ma być osadzona w przyszłości – dokładnie 10 lat od dnia dzisiejszego, więc akcja toczyć się będzie po 2030 roku. Dzięki temu studio będzie mogło wdrożyć do gry pewne elementy, które wojsko dopiero testuje, dlatego też w grze mogą pojawić się specjalne roboty wojskowe, drony, odrzutowce oraz futurystyczne czołgi i helikoptery.

W grze dostępna ma być także kampania dla pojedynczego gracza, w której będziemy mogli wcielać się w członka wyspecjalizowanego zespołu i wybrać, o które supermocarstwo chcemy walczyć. Kampania będzie oferowała także rozgrywkę w trybie współpracy w obrębie jednego oddziału.
Tryb wieloosobowy w Battlefield 6 Henderson określił jako Battlefield 3 oraz Battlefield 4 na sterydach, który ma być dużo większy, lepszy i dawać dużo lepsze wrażenia z gry niż dotychczas.
Tryb Battle Royal także ma zawitać do najnowszego Battlefield, ale dopiero jako aktualizacja po premierze gry.

Gracz będzie mógł też wybrać jedną z czterech dostępnych klas, dla których przygotowano unikalne korzyści (tutaj akurat nie będzie zaskoczenia).
Aktualnie nad grą wraz z EA DICE pracują programiści z Criterionu, dlatego prace nad najnowszą odsłoną Need for Speed zeszły na nieco dalszy plan, ponieważ EA robi co może, aby wydać Battlefield jeszcze w tym roku.
Nie wiadomo jeszcze, jaki dokładnie tytuł będzie nosiła najnowsza odsłona serii, ale jakiś czas temu Tom Henderson sugerował, że gra nie będzie posiadała żadnej numeracji ani żadnego podtytuły i będzie nazywać się po prostu Battlefield.

Przyznam, że jest to dosyć spory przeciek jak na grę, która trzymana jest w tajemnicy, ale z pewnością każdy fan 3 i 4 odsłony serii z pewnością już zaciera ręce na myśl o klimatach, w jakich rozgrywać się będzie akcja.