biomutant sprzedalo sie swietnie

Biomutant sprzedał się świetnie

Wydawca: THQ Nordic
Producent: Experiment 101
Data premiery: 25 maj 2021
Gatunek: TPP

Osobiście przyznam, że gra Biomutant niespecjalnie przypadła mi do gustu. Przez zbyt cukierkową i kolorową grafikę, przez swoją powtarzalność i banalne starcia z bossami no i fakt, że nie przepadam za klimatami orientu. W zasadzie mógłbym wymieniać długo, ale moje odczucia nie zmienią faktu, że gra sprzedała się świetnie, a przynajmniej tak zapewniają twórcy. Według twórców, czyli studia Experiment 101 do tej pory gra sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a koszty produkcji gry zwróciły się w ciągu pierwszego tygodnia po premierze.
Nie wiem, czy milion egzemplarzy może świadczyć o sukcesie, zwłaszcza że od premiery gry minęły już 3 miesiące, a takie Outriders sprzedało się w ponad 3,5 miliona egzemplarzy w pierwszym miesiącu, co nie przełożyło się na zadowolenie wydawcy i wypłata tantiem dla People Can Fly nadal nie doszła do skutku.

Czy sprzedaż na takim poziomie sprawi, że będziemy mogli być pewni drugiej odsłony gry? Na takie deklaracje jeszcze za wcześnie, ale z pewnością deweloper może mieć gdzieś z tyłu głowy taką ewentualność. Wszystko jednak zależy od właściciela studia, czyli firmy Embracer Group, która jest bardzo zadowolona z wyników sprzedaży i w oświadczeniu ogłosiła, że wpływy z gry stanowiły większą część zarobków w ostatnim kwartale.