bioshock 4 coraz bardziej prawdopodobny

Bioshock 4 coraz bardziej prawdopodobny

Od premiery ostatniej odsłony serii Bioshock minęło już ponad 8 lat. Jeśli twórcy nie zapowiedzieli, że jest to definitywne zakończenie serii, wypadałoby rozpocząć pracę nad kontynuacją. Uważam, że odwlekanie prac aż na 8 lat może wyjść grze tylko na dobre. Wszyscy zdążyli odpocząć od ostatniej odsłony i z pewnością nabrali także ochoty na kolejne przygody osadzone w świecie gry.
Ostatnio w sieci pojawiły się oferty prace wystawione przez studio 2K Games, które swoim opisem mogą sugerować, że właśnie kompletowany jest zespół odpowiedzialny za powstanie Bioshock 4. Co jeszcze można wywnioskować po tych ogłoszeniach? Możliwe, że nowa odsłona serii będzie grą z otwartym światem i będzie wypełniona także zadaniami pobocznymi.

Jednym z poszukiwanych stanowisk jest scenarzysta, który poradzi sobie z pisanie historii opartych na postaciach, które będzie mógł wpleść w główną linię fabularną. Scenariusz ma dotyczyć także wątków pobocznych.
Ważne jest także, aby poszukiwana osoba znała się także na Unreal Engine 4 i tutaj pojawiły się moje pierwsze obawy. O ile Unreal Engine 4 jest potężnym narzędziem, który pozwala na stworzenie prawdziwych cudów, to już optymalizacja tego silnika, to wyższa szkoła jazdy. Mało jest firm, które są w stanie w pełni wykorzystać możliwości tego silnika przy jednoczesnym dopieszczeniu optymalizacji.
Jednak nie ma co jeszcze skreślać Bioshock 4, bo możliwe, że deweloperzy sprostają temu wyzwaniu. Poszukiwana jest także programista AI, który będzie odpowiadał za opracowanie systemu miejskiego tłumu.

Biorąc pod uwagę fakt, że wspomniane wyżej ogłoszenia pojawiły się niedawno, to nie ma co liczyć na szybką premierę lub chociażby zapowiedź Bioshock 4. Nie wiadomo nawet czy prace faktycznie prowadzone są nad tym tytułem, czy jest to całkiem nowa gra. Czas pokaże czego możemy się spodziewać w odniesieniu do serii Bioshock.