blade powraca i ma nawet rezysera

Blade powraca i ma nawet reżysera

Wszyscy fani Marvela przecierają ręce na nadchodzące produkcje z tego uniwersum. Należy pamiętać, że wszystkie filmy pojawiające się po Avengers: End Game należą już do IV fazy kinowego uniwersum Marvela, i do niego należeć będzie także najnowsza odsłona Blade.
Za wyreżyserowanie nowych losów tego popularnego łowcy wampirów odpowiadać będzie Bassam Tariq, który wcześniej pracował nad filmem Mogul Mowgli z 2020 roku. Nie jest to więc bardzo doświadczony reżyser, chociaż w swoim dorobku posiada więcej filmów, to jednak dzieło z 2020 roku jest tym najbardziej znanym.
W postać Blade’a wcieli się Mahershala Ali i na ten moment można powiedzieć, że są to wszystkie informacje, jakie zostały udostępnione studio Marvel. Nie wiadomo, jaka historia będzie opowiedziana w filmie, ani czy jest to początek dłuższej serii. Nie wiadomo też czy Blade nie dołączy do Avengers i będzie odgrywał znaczącą rolę w IV fazie.

Na razie wygląda to tak, jakby Marvel przypominał sobie o lekko zakurzonych już bohaterach i dawał im drugą szansę. Pamiętajmy, że Blade otrzymał już filmową trylogię, w której w rolę Blade’a wcielił się Wesley Snipes. Premiery nowej odsłony serii nie należy spodziewać się zbyt szybko i na pewno nie nastąpi ona w 2022 roku, na który zaplanowano już kilka nowych filmów z MCU. Najwcześniejszy możliwy termin debiutu to 2023 rok, a i tak nie jest to pewne. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa odsłona zachowa swój mroczny i ciężki klimat.