blizzard traci partnerow

Blizzard traci partnerów

Wygląda na to, że echa ostatniego skandalu związanego z mobbingiem i molestowaniem seksualnym w stosunku kadry zarządzającej Blizzarda do pracowników niższego szczebla nadal zbiera swoje żniwo. Tym razem nie jest to jednak oficjalne pismo lub list otwarty wyrażający zaniepokojenie, a zerwanie współpracy z głównym sponsorem rozgrywek e-sportowych, które były organizowane przez Activision. Mowa tu oczywiście o firmie T-Mobile, która po wybuchu skandalu postanowiła zakończyć współprace z Blizzardem, aby odciąć się od powiązania ze skompromitowaną firmą.
Do oficjalnych informacji nie podano powodu, jaki kryje się za takim, a nie innym usunięciem logo operatora sieci komórkowej ze wszystkich materiałów promocyjnych i rozgrywek w Call of Duty oraz ligi Overwatch. Niektórzy twierdzą, że może okres współpracy i umowy między firmami dobiegł po prostu końca, chociaż byłoby to bardzo dziwne, biorąc pod uwagę fakt ile ostatnio afer pojawia się wokół Blizzarda, który jest bezpośrednio powiązany właśnie z Activision.

Pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków i obserwować sytuację związaną z zakończeniem tej współpracy. Nie wiadomo czy inni sponsorzy pójdą w ślady T-Mobile i czy operator faktycznie rozwiązał kontrakt, bo może okazać się też tak, że na czas całego zamieszania, firma po prostu poprosiła ligę o chwilowe zaprzestanie korzystanie z jej logo na materiałach promocyjnych, aby nie być kojarzona z tym skandalem. Na podanie oficjalnej przyczyny takiego stanu rzeczy z pewnością przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.