bloodborne pojawi sie na pc

Bloodborne pojawi się na PC?!

Sony chyba poczuło oddech Microsoftu na plecach i mimo tego, że prezesi firmy wyśmiewali zakup przez niego Bethesdy, to po ruchach firmy widać, że nie jest im do śmiechu. Czyżby więc era na exclusivy dobiegała końca?
Wszystko możliwe. Właśnie w Internecie pojawiła się informacja o tym, że Sony przejęło firmę Nixxes Software. I pewnie większość osób pomyśli sobie, że co w tym takiego dziwnego skoro, co chwile ktoś kogoś wykupuje, przejmuje itp.
Jest to o tyle ciekawe, że studio Nixxes Software nie specjalizuje się w tworzeniu gier…ale w tworzeniu portów na PC. Czyżby to oznaczało, że od teraz wszystkie gry wydawane na Sony będą prędzej czy później wydawane także na „blaszaki”?
Na odpowiedź na to pytanie pewnie jeszcze sobie poczekamy, ale już teraz krążą domysły mówiące o tym, że pierwszym tytułem, jaki ma zostać przeniesiony na PC ma być Bloodborne.

Do tej pory studio Nixxes Software tworzyło porty dla nowej trylogii Tomb Raider, Avengers oraz Deus Ex: Rozłam Ludzkości. O jakość i doświadczenie studia nie ma co się martwić, bo portowaniem gier zajmują się już od niemal 20 lat.
Nie ujawniono kwoty, za jaką przejęte zostało studio, ale według zapowiedzi po ciepło przyjętym porcie Days Gone oraz Horizon Zero Dawn, coraz częściej mówi się o przygotowaniu portu między innymi dla Uncharted 4. Pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki, aby ta współpraca była jak najbardziej owocna.