bokeh game studio zapewnia ze ich nowa gra namiesza nam w glowach

Bokeh Game Studio zapewnia, że ich nowa gra namiesza nam w głowach

Wydawca: Bokeh Game Studio
Producent: Bokeh Game Studio
Data premiery: 2023
Gatunek: Horror(?)

Jakiś czas temu pisałem, że Keiichiro Toyama, czyli twórca legendarnej serii horrorów Silent Hill znalazł nowe studio (dokładnie w tym miejscu). W zasadzie nie znalazł tylko wraz z Kazunobu Sato założył Bokeh Game Studio, w którym pracują nad nową grą z gatunku Horror.
Choć premiera gry planowana jest dopiero na 2023 rok, to już teraz Kazunobu Sato podczas ostatniego wywiadu zdradził, że tworzony horror namiesza w umysłach graczy.
Oprócz tego współzałożyciel studia opowiadał też o tym, jakie cele przyświecają im przy produkcji najnowszej gry i jakie wiążą z nią plany i nadzieje.

Według jego zapewnień powstająca gra ma skłonić gracza do podejmowania poświęceń i wyborów, które nie do końca mogą być przyjemne i zgodne z wola gracza (nie wiem jak Wam, ale mi zaleciało trochę serią filmów „Piła”).
Zgodnie ze szczegółami, jakimi podzielił się ze współpracownikiem Keiichiro Toyama, nowa gra ma być naprawdę straszna, ale nie do końca ma być…horrorem. Wcześniejsze zapewniania mówiły o stworzeniu hardcoreowego horroru, jednak biorąc pod uwagę dwie rzeczy:

– to że studio Bokeh Game Studio jest nowo założonym, bez żadnego dorobku,
– co jednocześnie przekłada się na punkt drugi, czyli wąskie grono odbiorców,

postanowiono zmienić konwencję, i z hardcore zrobić bardziej przystępną produkcję, która będzie mogła trafić do większej ilości potencjalnych graczy. Dla mnie takie podejście oczywiście na plus, bo przynajmniej przyznali się szczerze, że chodzi im o dotarcie do jak największej ilości graczy, a nie tylko fanów serii Silent Hill.
Do premiery gry pozostało jeszcze trochę czasu i w tej chwili nie są znane żadne szczegóły odnośnie prac nad nią – wiadomo jedynie tyle, że docelową platformą, na którą jest tworzona, są komputery PC, ale twórcy nie wykluczają stworzenia także wersji na konsole.