byly szef bioware zakaada nowe studio i obiecuje

Były szef BioWare zakłada nowe studio i obiecuje

Casey Hudson, bo to o nim mowa, zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego w BioWare pod koniec grudnia 2020, a już zdążył założyć nowe studio i teraz szuka pracowników i od razu obiecuje, czego możemy się spodziewać po jego nowym studiu – Humanoid Studios.
Gry produkowane przez studio mają łączyć w sobie doskonałość z zaawansowaną nauką. Jak? Tego na razie nie zdradza, ale już sama ta obietnica wydaje się dosyć karkołomnym zadaniem. Podobno znakiem rozpoznawczym Humanoid Studios ma być wolność twórcza dla programistów, aby pozwolić im wznieść się na wyżyny innowacyjności i artyzmu, co powinno przełożyć się na doskonałość produkcji. Ciekaw jestem tej wolności twórczej i tego, w jakim kierunku ona pójdzie i czym zaowocuje.

Na razie nie wiadomo, nad jaką grą pracuje studio. Wiadomo, że prace trwają i prawdopodobnie gra będzie wykorzystywać Unreal Engine, ponieważ znajomość tego silnika jest mile widziana wśród pojawiających się ofert o pracę. Ma być to gra z gatunku AAA, i w zasadzie nic ponadto nie zostało ujawnione.
Z wcześniejszych dokonań Caseya Hudsona można wnioskować, że powstająca gra będzie grą RPG, ale na więcej szczegółów przyjdzie jeszcze trochę poczekać, biorąc pod uwagę, że studio działa dopiero od kilku miesięcy. Jeżeli trwają już jakieś prace nad nową grą, to z pewnością są to prace na etapie wczesnego zarysu postaci, konceptów itp.
Warto jednak śledzić poczynania studia, zwłaszcza że jego założyciel ma w swoim dorobku takie tytuły jak Mass Effect, Baldur’s Gate II oraz Star Wars: Knights of the Old Republic.