cd projekt red bez glownego projektanta

CD Projekt RED opuszcza główny projektant rozgrywki

O Cyberpunku powiedziano już wiele. Większość informacji dotyczy fatalnego stanu gry w momencie premiery oraz tego jak finalna wersja gry różniła się od obietnic producenta.
Ostatnio wspominałem o nadchodzącej aktualizacji 1.2, która wkrótce ma trafić do gry, a już pojawiła się kolejna niezbyt radosna informacja dotycząca tego, że główny projektant rozgrywki w Cyberpunk 2077 – Andrzej Zawadzki – opuszcza szeregi studia CD Projekt RED.
Swoją decyzję motywuje chęcią rozpoczęcia nowej przygody, ale sądząc po tym w jakim stanie był Cyberpunk 2077 oraz zarzutu jaki wystosował w jednym z filmów, zarząd spółki odnośnie okłamywania oraz hipokryzji ze strony kierowników niższego szczebla.

Czy odejście tak ważnej osoby ze studia wpłynie w jakiś sposób na samą grę lub czy opóźni wydanie łatki 1.2? Tego do końca nie wiadomo, ale… czy kogoś to jeszcze interesuje? Na pewno śmiało można powiedzieć, że gorzej już i tak nie będzie. Z drugiej strony zawsze to stawia w złym świetle osobę, która opuszcza tonący pokład, a dodatkowo przez takie zachowanie można stać się kozłem ofiarnym.
Jakby ktoś nie kojarzył czym jest Cyberpunk 2077, to przypomnę, że można go określić mianem największego niewypału ostatnich lat.