ceny abonamentu world of warcraft ida w gore

Ceny abonamentu World of Warcraft idą w górę

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Blizzard Entertainment
Data premiery: 23 listopada 2004
Gatunek: MMORPG

W zeszłym tygodniu pisałem o zmianach w sposobie doładowywania czasu gry, który Blizzard powinien ujednolicić. Teraz jedyną opcją doładowania czasu gry będzie zakup 60-dniowych subskrypcji. I właśnie pojawiły się pewnie niepokojące wieści dotyczące cen za abonament.
W tym samym czasie kiedy ogłoszono 60-dniowe subskrypcje, podwyższono także jego ceny. Na razie podwyżki dotknęły rynek australijski, kanadyjski, brazylijski oraz argentyński.

Cena abonamentu dla Australijczyków wzrośnie z dotychczasowych 16,5 dolara australijskiego na 19,95 dolara. Kanadyjczycy zapłacą nie 19, a już 22 dolary, Brazylijczycy mogą spodziewać się wzrostu cen o 25% do maksymalnie 35%. Mieszkańcy Argentyny mogą spodziewać się podwyżek sięgających nawet kilkuset % (i nie jest to spowodowane galopującą inflacją).
Nieoficjalnie mówi się, że wysoki wzrost cen w Brazylii i Argentynie podyktowany jest walką z botami, których największe ilości pochodzą właśnie z tych regionów i było to związane ze śmiesznie niskimi opłatami za abonament.
Jest to dosyć dziwne tłumaczenie biorąc pod uwagę fakt, że podwyżki dotknęły także rynek Australijski i Kanadyjski.

Lepiej zacząć się nastawiać na nadchodzące podwyżki, które dotkną także rynek Europejski, bo raczej wątpię, żeby podwyżki miały skończyć się na tych czterech regionach, a w dzisiejszych czasach chciwość producentów i wydawców jest nieograniczona.