Cheat

Cheat dla osoby z zewnątrz może nie oznaczać w zasadzie nic szczególnego. Tłumacząc to słowo na polski otrzymamy „oszukać”, które idealnie określa znaczenia tego słowa w terminologii gracza.
Cheat, to nic innego jak kod służący do oszukiwania w grach. Kiedyś cheatów używało się dla ułatwienia sobie rozgrywki i przyznam, że sam raz czy dwa ich użyłem, bo gry kilkanaście lat temu nie były tak proste jak teraz. Dzisiaj cheatów do ułatwiania rozgrywki używają tylko frustraci lub totalne lewusy, bo dzisiejsze gry są tak banalne, że praktycznie przez całą rozgrywkę prowadzą gracza za rękę.

Od słowa cheat powstało też określenie słowa cheater, które określa gracza stosującego nielegalne wspomaganie. Pierwszy raz usłyszałem to słowo grając w Counter-Strike kiedy łatwo można było na serwerze spotkać graczy stosujących wspomagacze w postaci cheatów.
Ogólnie w środowisku graczy stosowanie cheatów nie jest mile widziane, zresztą tak samo jak w innych branżach nikt nie chce mieć do czynienia z oszustami i tak samo jest też wśród graczy.
Co innego jest wykorzystywać błędy gry aby ułatwić sobie jej przejście ale świadome korzystanie z oszukiwania w celu ułatwienia, i tak już prostej gry jest po prostu słabe.
Mam nadzieję, że wasze zdanie na temat oszukiwania nie odbiega zbytnio od mojego i tak samo jak ja potępiacie każdy taki postępek.

Sprawdź również: