Buff

Słowo buff jest z pewnością znane wszystkim miłośnikom gier MMORPG. To właśnie ten zwrot oznacza wszystkie premie, które przyznawane są naszej postaci dzięki specjalnym umiejętnościom członków naszej drużyny lub premie poprawiające nasze zdolności, które wynikają z posiadanych przedmiotów.
Oczywiście słowo buff nie jest zarezerwowane tylko dla gier MMORPG i tyczą się każdej gry, w której zyskujemy specjalne zdolności czy to za sprawą innych graczy, NPC-ów lub posiadanego ekwipunku. Z dużą ilością buffów możemy mieć do czynienia w przypadku gier RPG, gdzie każdy posiadany przedmiot może posiadać specjalne zdolności poprawiające statystyki naszego bohatera.

Każdą taką premię wynikającą z posiadanego ekwipunku można określić mianem buff. Może to być premia do zadawanych obrażeń, premia do życia lub many (jeżeli jest ona dostępna w statystykach bohatera), obniżenie otrzymywanych obrażeń. W przypadku gier MMO (zwłaszcza World of Warcraft) buffy są niezbędne do ukończenia najtrudniejszych zadań, podziemi oraz innych grupowych czynności.