cruella otrzymala kategorie wiekowa

Cruella otrzymała kategorię wiekową

Reżyser: Craig Gillespie
Scenariusz: Dana Fox, Tony McNamara
Data premiery: 28 maja 2021
Gatunek: Komedia

Chyba każdy kojarzy bajkę „101 dalmatyńczyków”. Część fanów bajki z pewnością mile wspomina także ekranizację bajki z 1996 roku, w której w rolę Cruelli De Mon wcieliła się Glenn Close. Oprócz niej na ekranie mogliśmy oglądać takie gwiazdy jak: Jeff Daniels, Hugh Laurie lub Mark Williams (bardziej znany z serii o Harrym Potterze).
Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Disney pracuje nad nową odsłoną serii, która bardziej będzie opowieścią o młodzieńczych latach czarnego charakteru, czyli wspomnianej wcześniej Cruelli De Mon, która w filmie „Cruella” będzie posługiwała się nazwiskiem „de Vil”.
Dwa miesiące przed premierą filmu została ogłoszona kategoria wiekowa, do jakiej został on przypisany. Przedstawiciele CARA (Classification and Ratings Administration) oraz MPA (Motion Picture Association) przyznali filmowi kategorię wiekową PG-13.
„Cruella” nie będzie więc skierowana do najmłodszych widzów, a film będą mogli zobaczyć tylko nastolatki oraz widzowie dorośli.
Według oficjalnych źródeł komisja przypisująca kategorie wiekowe, przy podejmowaniu takiej decyzji kierowała się tym, że w filmie poruszane są tematy przemocy i będzie można w nim zobaczyć także sceny przemocy.

Akcja filmu będzie rozgrywać się wiele lat przed wydarzeniami mającymi miejsce w bajce oraz filmach o 101 dalmatyńczykach. Poznamy w nim genezę tego, co stało za sprawą tego, że Cruella stała się taka, a nie inna.

Obsada filmu Cruella

Za kamerą stanie Craig Gillespie, a na ekranie zobaczymy m.in.:

– Emma Stone jako Cruella de Vil,
– Emma Thompson jako Baronowa,
– Joel Fry jako Jasper,
– Paul Walter Hauser jako Horace,
– Emily Beecham jako Anita,
– Mark Strong jako Boris.

Film „Cruella” na ekrany kin ma trafić 28 maja 2021 roku, ale biorąc pod uwagę ciągle panującą pandemię Disney rozważa umieszczenie filmu na swojej platformie streamingowej Disney+.