crusader kings 3 ze zwiazkami tej samej plci

Crusader Kings 3 ze związkami tej samej płci

Wydawca: Paradox Interactive
Producent: Paradox Development Studio
Data premiery: 01 września 2020
Gatunek: RTS

Choć w Crusader Kings wątek małżeństw homoseksualnych był już dostępny od jakiegoś czasu, to ostatnia aktualizacja dotycząca tego typu związków powodowała liczne błędy w rozgrywce. Jednak nie są one na tyle krytyczne, aby zająć się tą sprawą w pierwszej kolejności. Priorytetem jest poprawienie możliwości konkubinatu dla związków jednopłciowych. To właśnie te relacje zepsuła aktualizacja, która trafiła do gry w marcu 2021 roku.
Nadchodząca aktualizacja ma naprawić zaistniałą niedogodność i zezwolić na modyfikacje konkubinatu w tej samej płci. Oprócz tego aktualizacja ma wspierać narzędzia moderskie, które pozwolą na tworzenie modów przez społeczność graczy.

Błąd, jaki wygenerowała ostatnia aktualizacja całkowicie uniemożliwiła modowanie małżeństw osób tej samej płci. Błąd ma zostać wyeliminowany za sprawą aktualizacji 1.3.X (w chwili obecnej Paradox Interactive nie podaje jeszcze dokładnego numeru aktualizacji), natomiast zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci ma zostać naprawione za sprawą kolejnej aktualizacji o numerze 1.4. Kiedy możemy spodziewać się obu tych aktualizacji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale raczej pojawi się ona prędzej niż później, aby nie psuć odbioru gry.