cyberpunk 2077 bez multiplayer

Cyberpunk 2077 bez multiplayer

Wydawca: CD Projekt RED
Producent: CD Projekt RED
Data premiery: 10 grudnia 2020
Gatunek: FPP

Mówi się, że pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz i w zasadzie nie widzę sensu działań CD Projekt RED mających na celu załatanie gry Cyberpunk 2077.
Nie zrobią dobrego wrażenia drugi raz, nie poprawią wszystkich bolączek. Mam wręcz wrażenie, że lepiej by było walnąć im dropa na bazie z kopią Cyberpunk 2077 i zrobić tą grę od nowa niż bawić się teraz w poprawki. Tak jak zabawa z programowaniem – czasami lepiej jest zacząć pisać program od zera niż bawić się w łatanie już istniejącego. W większości przypadków jest to dużo tańsze i dużo wydajniejsze niż zabawa w ciągłe poprawki, które jedno naprawią, a dziesięć innych elementów zepsują.

I tym krótkim wstępem mogę zakomunikować, że z informacji, jakie CD Projekt RED podał na wczorajszej konferencji, nie mamy co liczyć na rozgrywkę wieloosobową w Cyberpunk 2077. Jest to związane ze zmianą polityki studia o implementacji tego trybu do gier, które będą do tego odpowiednie (wiadomo więc, że w Wiedźminie nie ma co liczyć na rozgrywkę wieloosobową, bo w sumie po co?).
Zdaję sobie sprawę z tego, że większość informacji, jakie zamieszczam na stronie, dotyczących Cyberpunk 2077 jest negatywnych, ale jak mógłbym pisać dobrze o grze, która poza fabułą jest gównem i metrem mułu.
Gracze śmieją się nawet z łatek ważących po 30 GB, które nie poprawiają nawet ułamka błędów, jakie gra zawiera. Zdecydowanie lepszym krokiem byłoby zaoranie tej gry i usunięcie jej ze wszystkich możliwych platform i rozpoczęcie prac może nad Cyberpunk 2078, a 2077 uznać jako przedwczesny żart na prima aprilis.

Niestety chciwości nie zatuszuje się łatkami, patchami itp., a złego wrażenia z pewnością nie poprawią informacje o niepojawiających się, obiecanych wcześniej trybach, przesunięciach premier dodatków fabularnych i odejściach z firmy osób, które są ważne dla produkcji.
Specjalnie nie zaskoczyła mnie informacja o tym, że tryb multi nie zawita do Cyberpunk i sądzę, że wbrew pozorom jest to dobra informacja, bo sądząc po tym jak wyglądała ta gra, wprowadzenie trybu multiplayer mogłoby być kolejnym gwoździem do trumny.