czy doom eternal to koniec serii

Czy DOOM Eternal to koniec serii?

Wydawca: Bethesda Softworks
Producent: id Software
Silnik: idTech
Data premiery: 20 marzec 2020
Gatunek: FPS

Mało jest gier, które mogą pochwalić się tak udanym rebootem jak ten, który miał miejsce w przypadku gry DOOM. Cała seria została przywrócona do życia w 2016 roku za sprawą gry o jakże zaskakującym tytule – DOOM (2016).
Było to idealne wznowienie serii po tym jak nieco zardzewiała, po umiarkowanym przyjęciu gry DOOM 3 z 2004 roku. Na reboot przyszło więc czekać 12 lat, ale było warto. DOOM wrócił na odpowiednie miejsce, czyli na tron gatunku shooterów. Zrobił to z przytupem, ociekając krwią i odnosząc spektakularny sukces, który pozwolił na wyprodukowanie kolejnej części – DOOM Eternal, której premiera miała miejsce w marcu 2020 roku.

Druga część gry doczekała się 2 dodatków:

– DOOM Eternal: Ancient Gods
– DOOM Eternal: Ancient Gods Part Two

I przy okazji niedawnej premiery DOOM Eternal: Ancient Gods Part Two, która była zwieńczeniem serii zapoczątkowanej w 2016 roku, pojawiły się pytania o przyszłość serii. W tej kwestii wypowiedział się reżyser serii DOOM Eternal, który ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że powstanie kolejna odsłona serii.
Biorąc pod uwagę długowieczność gry DOOM i jej zdolność do odradzania się, jest raczej pewne, że nowa część serii powstanie.

Czym będzie kolejny DOOM?

Więc pytanie o to czy powstanie kolejna część jest raczej pytaniem retorycznym. Bardziej odpowiednim pytaniem jest to, czym będzie kolejna odsłona gry DOOM i w jakim klimacie będzie utrzymana? Piekło zostało zdemolowane przez Doom Slayera więc mało prawdopodobne jest, aby kolejna odsłona serii rozgrywała się po raz kolejny w piekle. Mogą być jakieś małe, piekielne poziomy, ale wątpię, aby cała gra była utrzymana w tym klimacie. Mars też jest już średnio atrakcyjny, biorąc pod uwagę fakt, jak klimat czerwonej planety został wyeksploatowany od 2016 roku.

Hugo Marint powiedział, że w dodatkach zwarli wiele wskazówek odnośnie tego gdzie może rozgrywać się akcja kolejnych części. Wyjawiono też, że Doom Slayer jest nieśmiertelny, więc akcja mogłaby rozgrywać się w średniowieczu i pokazać historię o tym kiedy nasz Pogromca Zagłady po raz pierwszy pojawił się ze Strażnikami.
Podczas wywiadu nie padły żadne konkrety, ale biorąc pod uwagę fakt jak szerokie jest uniwersum DOOM-a i jakie możliwości daje nieśmiertelność głównego bohatera, z pewnością będzie czym zaskoczyć graczy.
Z pewnością kolejna odsłona serii DOOM jest tematem, któremu warto się przyjrzeć, a nam pozostaje mieć nadzieję, że na zapowiedź kolejnej odsłony gry nie będziemy musieli czekać 12 lat.