czy far cry 6 bedzie gra survivalowa

Czy Far Cry 6 będzie grą survivalową?

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft Toronto
Data premiery: 2021
Gatunek: FPS

Pandemia spowodowała, że wiele zaplanowanych wcześniej gier nie pojawi się w wyznaczonym terminie. Jedną z takich gier jest także Far Cry 6, którego premiera planowana była na 18 lutego 2021. Niestety przez konieczność zorganizowania pracy zdalnej oraz zaplanowania całego procesu produkcyjnego na nowo, premiera gry została przełożona na bliżej nieokreślony miesiąc 2021. Informacje pewnie będą ujawniane w formie „spontanicznych” przecieków, aby cały czas podsycać zainteresowanie tytułem.
I właśnie teraz pojawiły się pewne niepokojące(?) informacje jakoby epidemia nie była jedynym powodem przesunięcia premiery gry.

Widząc, jaką popularnością cieszą się nowo wydawane gry z gatunku survival, Ubisoft postanowił bardziej dopracować ten element w swojej nadchodzącej, flagowej produkcji. Wszyscy chyba pamiętają system craftingu, jaki był dodawany do gry od premiery Far Cry 3 kiedy to w celu rozbudowy swojego ekwipunku musieliśmy polować i skórować zwierzęta, a z pozyskanych skór mogliśmy konstruować bardziej pojemne kołczany, plecaki na magazynki, czy też zwiększać możliwość noszenia kilku broni jednocześnie.
W związku z tym, że seria Far Cry od zawsze jest kojarzona z otwartym i tętniącym życiem światem, nie wydaje się dziwne podejście producenta do tematu survivalu, który miał swój najlepszy okres w „Far Cry: Primal”.
Miejmy nadzieję, że chęć implementacji trybu przetrwania do gry, nie przysłoni innych aspektów charakterystycznych dla serii i nie będzie on dodany kosztem innych rzeczy.

Żeby to zweryfikować i ocenić trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać do premiery Far Cry 6.