gta 6 kolejna porcja plotek

Czy GTA 6 będzie ostatnią odsłoną serii?

Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data premiery: b/d
Gatunek: TPP

Z każdym dniem jesteśmy świadkami nowych plotek dotyczących GTA 6. Ostatnio głośno było o rzekomym wycieku mapy z najnowszej odsłony gry, jednak szybko autor wycieku przyznał się, że jest to fake w celu podbicia zainteresowania sobą albo swoim portalem. Mapa była tak śmiesznie mała i zalatywała fakiem już od początku, że nawet szkoda było mi poświęcać czas, żeby umieścić tą informację na stronie.
Teraz pojawiają się kolejne plotki tym razem mówiące o tym, że GTA 6 może być ostatnią odsłoną serii, a dalsze odsłony mają pojawiać się jako dodatki do trybu online. Teoria pochodzi od informatora Toma Hendersona, który twierdzi, że tryb online przynosi Rockstarowi takie zyski, że będzie on w stanie porzucić tryb single player na rzecz rozwijania trybu multiplayer.

Swoją teorię podpiera tym, że GTA V nie doczekało się żadnego rozszerzenia fabularnego. W przeciwieństwie do GTA IV, które otrzymało 2 dodatki w przypadku GTA V Rockstar zdecydowanie bardziej skupił się na rozbudowie trybu dla wielu graczy.
Jeżeli chodzi o moje zdanie, to wątpię w to, żeby ten przeciek był prawdą. Z pewnością będziemy jeszcze świadkami premier kolejnych odsłon gry nawet jeżeli będziemy musieli na nie czekać po 10-15 lat. Ciężko jest bowiem stworzyć grę, taką jak GTA i rozwijać ją tylko przy pomocy DLC do trybu online.
Pan Tom Henderson chyba zapomniał, czym jest seria GTA i o tym, że od zawsze wyznaczała ona kierunek zmian, w jakim powinny zmierzać gry komputerowe, tak jeżeli chodzi o fabułę jak i kwestie wizualne. Wyobrażacie sobie taką sytuację, że 10 lat po premierze GTA 6 gra prezentuje się tak samo jak w dniu premiery i rozszerzana jest tylko o nowe DLC obejmujące paczki z samochodami itp.? Jak miałaby wyglądać np. przesiadka na nowy silnik graficzny?

Z plotką o GTA 6 jako ostatniej odsłonie serii będzie tak samo jak z tym że Windows 10 miał być ostatnią wersją tego systemu. Co z tego wyszło? Wszyscy już wiedzą, że w najbliższym czasie swój debiut zaliczy Windows 11 – i z GTA będzie z pewnością tak samo, więc plotki na temat tego, że GTA 6 będzie ostatnią odsłoną serii można umieścić na kolejnej stercie niepotwierdzonych informacji, które nie znajdą swojego potwierdzenia w rzeczywistości.