czy snake plissken powroci

Czy Snake Plissken powróci?

Każdy miłośnik i fan kina lat 90 z pewnością kojarzy taki tytuł jak „Ucieczka z Nowego Jorku” z Kurtem Russelem w roli głównej. Kurt w tym filmie wcielił się w typowego dla tamtych czasów twardziela – Snake’a Plisskena i to od niego zależały losy świata. Za reżyserię odpowiadał sam John Carpenter i przy okazji jednego z ostatnich wywiadów powiedział on, że chętnie wróciłby do tego filmu. Wyjawił on, że historia opowiedziana w filmie (była jeszcze kontynuacja zatytułowana „Ucieczka z Los Angeles”) ma potencjał na nakręcenie jeszcze trzeciej, a nawet czwartej odsłony.
Zgodnie z tym co mówił John Carpenter, Kurt Russel chętnie by powrócił do roli Snake’a i ponownie spotkał się z reżyserem na planie filmu jednak wszystko to pozostaje w sferze rozmyślań, ponieważ nawet jeżeli są chęci, to niestety nie ma na to czasu.

Obaj panowie chcieliby godnie pożegnać tego bohatera, bo Snake po prostu na to zasługuje, jednak napięte grafiki nie są z gumy i może okazać się tak, że dalszych losów Plisskena nie poznamy i nie zobaczymy już nigdy.
Żeby jednak, aż tak bardzo się tym nie smucić pamiętajcie, że zawsze możecie wrócić do Ucieczki z Nowego Jorku oraz Ucieczki z Los Angeles, które są kwintesencją kina tamtych lat.