dan houser otwiera nowa firme

Dan Houser otwiera nową firmę

Dla każdego fana gier z pewnością nazwisko Houser nie jest obce. Można powiedzieć, że Dan Houser jest 47-letnią legendą branży, który na to miano zapracował wraz ze swoim bratem Samem już w 1998 roku. To właśnie za sprawą braci Houser gracze dostali takie serie jak GTA oraz Red Dead Redemption. Obydwoje mają w dorobku produkcję dziewięciu najlepiej sprzedających się gier w swojej kategorii, czyli takich z otwartym światem.
Kilka miesięcy temu, jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że Dan Houser postanawia opuścić szeregi Rockstara i przejść na emeryturę.

Emerytura zakończyła się tak samo szybko, jak się zaczęła, bo właśnie Dan Houser otworzył nową firmę (studio?) – Absurd Ventures in Games. Jeszcze nie wiadomo, w jakim kierunku pójdzie rozwój firmy i czy będą to gry komputerowe i szeroko pojęta branża elektronicznej rozrywki, czy po prostu Dan chce inwestować w innych mniejszych twórców i pomagać im w osiąganiu sukcesu (pewnie w zamian za udział w zyskach z gry).
Dan Houser w nowej firmie będzie pełnił rolę producenta oraz dyrektora kreatywnego i korporacyjnego. Jeden z użytkowników GTA Forums dotarł do informacji, pod jakim kodem została założona firma i zgodnie z brytyjskimi kodami SIC, czyli standardowej klasyfikacji działalności gospodarczej kod 62011 odpowiada za projektowanie gier komputerowych oraz tworzenie gotowego interaktywnego oprogramowania rozrywkowego.
Niewykluczone więc, że już niedługo może ponownie zrobić się głośno o jednym z twórców GTA za sprawą nowych tytułów tworzonych już przez nowe studio. Dan Houser jednocześnie obejmuje stanowisko prezesa Rockstar Games, ale z pewnością nie poświęca już temu tak dużo uwagi jak kiedyś.