daniel klein odchodzi z respawn entertainment

Daniel Klein odchodzi z Respawn Entertainment

Jeżeli nazwisko Daniel Klein nic Wam nie mówi, to dodam, że był on głównym projektantem gry Apex Legends. Był, bo właśnie okazało się, że odszedł, a dokładniej rzecz ujmując został zwolniony z Respawn Entertainment za…wypowiedzi, które wrzucił do swoich mediów społecznościowych w 2007 roku. Jak twierdzą różne źródła, wypowiedzi te miały dotyczyć kobiet oraz Afroamerykanów.
Jak widać wypowiedzi związane z krytyką kobiet i innych ras nie ulegają przedawnieniu i mogą być pretekstem do zwolnienia nawet po 14 latach. Więc lepiej sprawdźcie swoje media społecznościowe czy może nie umieszczaliście za gówniarza głupich wpisów, bo może okazać się, że za 15 lat zostaniecie za nie zwolnieni z pracy.
Sam Daniel tłumaczy się, że był młody i głupi i w 2007 roku był innym człowiekiem, z innymi poglądami oraz innym postrzeganiem rzeczywistości.

Ja mu wierzę, no bo kto w końcu nie zmienia poglądów przez całe życia. 15 lat temu też inaczej patrzyłem i postrzegałem pewne sprawy. Wiele tematów mnie też nie interesowało, które np. teraz mnie bardzo interesują. Nie zmieniają się tylko ludzie nieposiadający żadnych zainteresowań, a ich poziom postrzegania świata kończy się na tym co usłyszą i zobaczą w telewizorze. Nie jestem też zwolennikiem zwalniania ludzi z powodu tego, co wypisywali 15 lat temu. Tłumaczenia Kleina też w sumie są moim zdaniem zbędne jeśli doszło do jego zwolnienia, to według mnie lepiej by było gdyby zdecydował się na milczenie. Nawet jeśli teraz uważa, że jego poglądy zmieniły się o 180 stopni, to jednak jakiekolwiek brnięcie w to może tylko pogorszyć sprawę. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie często dochodziło do sytuacji, gdzie ktoś jest zwalniany za swoje poglądy, które miał 15 czy 20 lat temu, bo powoli to zaczyna być niebezpieczne i ludzie będą bali się w ogóle odzywać. Pamiętajmy, że póki co cały czas obowiązuje wolność słowa i możliwość wyrażania swojego zdania, za które nie powinny grozić żadne konsekwencje.