darby mcdevitt opuszcza Ubisoft

Darby McDevitt opuszcza Ubisoft

Sieć właśnie obiegła informacja o tym, że Darby McDevitt opuszcza szeregi Ubisoftu, aby rozpocząć nową zawodową przygodę.
Jakby ktoś nie wiedziałem – Darby McDevitt był dyrektorem narracji pracującym także przy ostatniej produkcji Assassin’s Creed Valhalla. Jego kariera w studiu rozpoczęła się od pracy nad grą Assassin’s Creed: Revelations.
Informację o odejściu z Ubisoftu Darby McDevitt zamieścił na Twitterze i jednocześnie podziękował wszystkim fanom za wsparcie na przestrzeni ponad 10 lat przygód z serią Assassin’s Creed.

Darby McDevitt był także głównym scenarzystą Assassin’s Creed 4: Black Flag i to on odpowiadał za prace koncepcyjne w Assassin’s Creed Origins.
Z oficjalnego komunikatu płynącego z Ubisoft wygląda na to, że współpraca zakończyła się raczej w przyjaznych okolicznościach i była podyktowana chęcią szukania nowych wyzwać przez Darby’ego.
Nie wiadomo jak potoczą się jego dalsze losy i nie wiadomo czy Darby McDevitt nadal będzie pracował przy tworzeniu gier AAA. Część środowiska podejrzewa, że może on dołączyć do nowo tworzonego zespołu Amazon Games, ze względu na zbieg okoliczności jakim było ogłoszenie otworzenia nowego studia z jego odejściem, ale nadal pozostaje to w sferze plotek i nie jest potwierdzoną informacją.