detroit become human - 6 milionow sztuk w 3 lata

Detroit: Become Human – 6 milionów sztuk w 3 lata

Wydawca: Quantic Dream
Producent: Quantic Dream
Data premiery: 19 grudnia 2019
Gatunek: TPP

Twórcy gry Detroit: Become Human, czyli Quantic Dream właśnie pochwaliło się wynikami sprzedaży wspomnianego tytułu. Lekko ponad 3 lata po premierze gra rozeszła się w ponad 6 milionach egzemplarzy, co jest całkiem dobrym osiągnięciem, biorąc pod uwagę fakt, że jest to całkiem nowa marka.
I pewnie w tym momencie coś zaczęło Wam się nie zgadzać, no bo w końcu jak to 3 lata po premierze skoro na górze widzicie datę premiery – grudzień 2019. Już spieszę z tłumaczeniem – a jest ono bardzo proste. Jako że portal bossgier.pl jest portalem o grach przeznaczonych na PC, to podaję w nich daty premier gier, które ukażą się na PC. W przypadku Detroit: Become Human początkowo miał to być exclusive wyłącznie na Playstation, ale w ramach porozumienia między Sony, a Epic Game Store tytuł trafił także na PC z czasową wyłącznością na platformę Epic.

To właśnie 19 grudnia 2019 gra zadebiutowała na PC, a już pół roku później była dostępna także na platformie Steam, co z pewnością dorzuciło „kilka” egzemplarzy do tych 6 milionów. Aktualnie studio Quantic Dream pracuje nad nową grą AAA, ale jeszcze nie wiadomo o czym ma ona opowiadać i kiedy się ukaże. Miejmy tylko nadzieję, że gra w momencie premiery trafi na wszystkie ważniejsze platformy, aby osiągnąć sprzedaż na tym poziomie jeszcze szybciej.