otwarte beta testy diablo 2 resurrected juz wkrotce

Diablo II: Resurrected w wersji konsolowej bez możliwości komunikacji

Wydawca: Blizzard Entertainment
Producent: Vicarious Visions
Data premiery: 23 września 2021
Gatunek: hack’and’slash

Diablo II: Resurrected zbliża się wielkimi krokami. Już za nieco ponad miesiąc gracze PC oraz gracze konsolowi będą mogli wrócić do mrocznego Sanktuarium, żeby znowu zatracić się w wybijaniu całych zastępów potworów i poszukiwaniu coraz lepszego ekwipunku. Niestety dla graczy konsolowych Vicarious Visions nie przewidziało dodania pewnych funkcjonalności. I tak fani konsol będą musieli pogodzić się z brakiem możliwości korzystania z czatu tekstowego i głosowego, co wiąże się z tym, że można zapomnieć o jakiejkolwiek możliwości komunikowania się ze sobą podczas rozgrywki wieloosobowej.

Druga dosyć istotna rzecz jakiej zostaną pozbawieni gracze konsolowi, dotyczy możliwości wyboru serwera. Nie będzie możliwości, żeby tworzyć niestandardowe lobby, przeglądanie serwerów, a decydując się na rozgrywkę wieloosobową, zostaną oni przypisani z automatu do losowego serwera i do losowych graczy. Nie wiem do końca czy takie rozwiązanie całkowicie eliminuje możliwość rozgrywki wspólnie ze znajomymi, ale wszystkie informacje na to wskazują.
Możliwe, że z czasem wszystkie powyższe funkcjonalności zostaną dodane do gry w ramach jakiejś większej aktualizacji, ale na razie studio milczy w tym temacie. Diablo II: Resurrected zadebiutuje już 23 września i do tego terminu raczej nie ma co liczyć na to, że powyższe różnice w wersjach na PC i konsole zostaną wyeliminowane.