dying light 2

Dying Light 2 otrzyma tryb jakości grafiki

Wydawca: Techland
Producent: Techland
Data premiery: 7 grudnia 2021
Gatunek: FPP

Spokojnie, jeśli obawialiście się, że na PC nie będziecie mieli wpływu na ustawienia jakości grafiki, to możecie spać spokojnie. Tryb jakości grafiki, o którym mowa, dotyczy tylko wersji konsolowej gry, a dokładniej rzecz ujmując wersji na Playstation 5 oraz Xbox Series X.
Użytkownicy tych konsol będą mogli wybrać czy wolą grać w płynnych 60 klatkach przy jednoczesnym obniżeniu jakości grafiki, czy grać w 30 klatkach przy lepszej grafice. Nikt z szanujących się graczy PC raczej nie zadowoli się płynnymi 30 klatkami pod warunkiem, że mówimy o nowym tytule, a nie o grze sprzed 30 lat kiedy nawet nie myślano jeszcze o tak płynnej rozgrywce.
Informacje o dodaniu trybu jakości grafiki do gry potwierdził główny projektant poziomów – Piotr Pawlaczyk. Nie, żebym się naśmiewał z graczy konsolowych, bo te czasy już dawno minęły, ale i tak uważam za sukces, że powoli coraz więcej twórców decyduje się na dodanie możliwości ustawienia opcji graficznych do swoich gier skierowanych na konsole.
Jako gracza PC temat z wyborem między 30, a 60 klatkami mnie nie dotyczy, ale dobrze, że Techland pomyślał o takiej możliwości i zoptymalizował grę pod tym kątem na tyle, żeby rozgrywka była zadowalająca dla każdego – i pamiętajcie, że jeżeli ktoś Wam mówi, że między 30 a 60 klatkami nie widać różnicy, to radzę przekonać się na własne oczy, co znaczy płynna rozgrywka, nie wspominając już o 144 klatkach wzwyż.