ea dice

Studio EA Dice

Rok założenia: 1992
Założyciel/Założyciele: Ulf Mandorff, Olof Gustafsson, Fredrik Liliegren, Andreas Axelsson, Markus Nyström
Kraj: Szwecja

Skrót DICE pochodzi od Digital Illusions Creative Entertainment. DICE jest to szwedzkie studio założone w 1992 roku przez Ulfa Mandorffa, Olofa Gustafssona, Fredrika Liliegrena, Andreasa Axelssona i Markusa Nyströma. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie.
Od początku swojego istnienia studio zajmowało się tworzeniem gier. Początkową platformą docelową była Amiga oraz seria gier Pinball.
Firma zaczęła gwałtownie się rozwijać w 1998 roku, kiedy to weszła na giełdę. W 2002 roku światło dzienne ujrzała produkcja, która otworzyła wiele branżowych drzwi przed studiem. Mowa tutaj oczywiście o grze Battlefield 1942. Po jej wydaniu studiem zaczęło interesować się Electronic Arts, które od 2004 roku sukcesywnie wykupowało akcje firmy, aby z końcem 2006 roku całkowicie wykupić studio.
To właśnie wtedy do nazwy studia DICE zaczęto dodawać dopisek EA. Do dzisiaj studio pracuje przy każdej kolejnej części z serii Battlefield oraz tworzyło takie gry jak Star Wars: Battlefront, oraz Star Wars: Battlefront II.