egzorcysta wraca z nowa trylogia

Egzorcysta wraca z nową trylogią

Myślę, że mogę śmiało powiedzieć o tym, że rok 2023 może być świetnym rokiem dla wszystkich fanów filmu Egzorcysta. Według informacji pojawiających się w sieci można takie mówiące o tym, że seria Egzorcysta wzbogaci się o zupełnie nową trylogię, która będzie sequelem tego, co mogliśmy oglądać na ekranie niemal 50 lat temu. Pewnie 90% z nas nie było jeszcze wtedy na świecie (w tym mnie).
W nowej odsłonie ponownie na ekranie zobaczymy Ellen Burstyn, która już jako 88-latka wcieli się ponownie w matkę dziewczynki, która została opętana w pierwszej części.
Umowa pozwalająca na nabycie praw do serii kosztowała podobno niemal 400 milionów dolarów. Kwotę tą pokryło studio Universal Pictures do spółki z Peacock. Inwestycja powinna zwrócić się dosyć szybko, jeżeli w dniu premiery kolejnej części egzorcysty będziemy mieli do czynienia z takim samym zainteresowaniem, jak w przypadku pierwszej części.

Pierwsza odsłona nowej trylogii posiada już nawet reżysera, którym został David Gordon Green, który w swoim dorobku ma horror Halloween z 2018 roku oraz Halloween Kills. Leslie Odom Jr. wcieli się w dziecko, które zostanie opętane. Przedstawiciele studia Universal Pictures zapowiedzieli, że nowa trylogia ma być kontynuacją dla filmu sprzed niemal 50 lat. Premiera filmu została wstępnie zapowiedziana na 13 października 2023 roku ale do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić. Trzymam kciuki za to, żeby udało wskrzesić się ten klasyczny i jeden z lepszych horrorów na temat opętania, jakie kiedykolwiek powstały.