elden ring = dark souls 4

Elden Ring = Dark Souls 4?

Wydawca: Bandai Namco Entertainment
Producent: FromSoftware
Data premiery: 21 stycznia 2022
Gatunek: RPG/TPP

Podczas niedawnego wywiadu udzielonego jednej z telewizji przez George’a R.R. Martina mogliśmy dowiedzieć się, jaki miał wpływ na tworzoną przez FromSoftware grę.
Najważniejszą informacją jest to, że sam zapytany przyznał, to czego większość się spodziewała, widząc pierwszy zwiastun gry – Elden Ring będzie kontynuacją serii Dark Souls. Dla fanów serii jest to z pewnością świetna informacja. Gorzej z fanami twórczości Martina, ale już niekoniecznie serii Dark Souls.
Praca George’a R.R. Martina przy Elden Ring dobiegła końca już jakiś czas temu i…ograniczyła się w zasadzie tylko do konsultacji. Można powiedzieć, że pisarz był konsultantem w sprawie otoczenia oraz kreowanego świata. FromSoftware tworząc Elden Ring samo opracowywało cały świat i kreowało bohaterów i tylko od czasu do czasu pokazywało swoje postępy autorowi Gry o tron.

Po tym wywiadzie mam mieszane uczucie, bo spodziewałem się większego zaangażowanie ze strony George’a – to raz, a dwa, no cóż, myślę, że FromSoftware bardziej wykorzystuje autora poczytnych książek w celach marketingowych, niż modelu świata widzianego w grze. Słowa George’a zdają się potwierdzać takie podejście, no bo jak inaczej nazwać stwierdzenie, że chłopaki od czasu do czasu wpadali, pokazywali mi zaprojektowane potwory i świat, i parli z pracami do przodu. Nie ulega jednak wątpliwości, ze Elden Ring jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2022 roku, więc szykuje się całkiem solidne otwarcie przyszłego roku – premiera Elden Ring zaplanowana jest już na styczeń 2022.